Co oznacza endometrium proliferativum et fragmentach endocervicitis chronica?

Wynik badania: połysk. - 1 endometrium proliferativum et fragmentach endocervicitis chronić. - 2,3 proszę o przetłumaczenie tego wyniku
Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na obecnosc błony śluzowej macicy w fazie wydzielniczej z fragmentami o cechach przewlekłego stanu zapalnego