Co oznacza gastritis chronica activa erosiva magni gradus?

Moja mama miała ostatnio wzięty do badania jakiś wycinek z żołądka, wczoraj przyszedł wynik, a lekarza ma dopiero za kilka tygodni, bardzo się denerwuje, bardzo prosiłabym o przetłumaczenie co to oznacza ponieważ nic nie znalazłam w internecie odpowiadającemu wynikowi Gastritis chronica activa erosiva magni gradus ( ). Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

aktywne przewlekłe nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka dużego stopnia. Proszę udać się z wynikiem a POZ być może lekarz rodzinny włączy leki zmniejszające wydzielanie typu inhibitory pompy protonowej.