Co oznacza guz na piersią u matki karmiącej?

Dzien dobry Jestem matka karmiaca od ponad 3ech tygodni. Z dnia na dzien wyskoczyl mi guz nad prawa piersia wielkosci orzecha ok 3-4cm(twardy) Czy to moze byc zapchany kanalik czy tez coa gorszego? Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to być związane z karmieniem piersią, ale w takim wypadku zawsze należy wykluczyć zmiany podejrzane, dlatego wizyta u ginekologa lub chirurga jest niezbędna.