Guzki w piersiach po porodzie i podczas karmienia piersią

Od 3 tygodni jestem świeżo upieczona mama, córka jest karmiona piersią. Od kilku dni zauważyłam liczne guzki w piersiach, twarde, łatwo wyczuwalne, można je z łatwością przesuwać. Położna stwierdziła, ze nie sa to zatkane kanaliki w piersi i sugeruje usg i wizytę w poradni chorób sutka. Moje pytanie, czy ciąża, urodzenie dziecka (cesarskie ciecie), laktacja może powodować powstanie gruczolowlokniakow? Kilka lat temu miałam usuwanego wlokniaka, który pojawił sie pol roku po zabiegu ginekologicNym

Lek. Tomasz Budlewski

Skoro położna wyklucza zatkanie kanalików oraz biorąć pod uwage Pani wywiad choroby sugeruje faktycznie zrobić usg ciąża, połóg to okres bardzo duzych zmian hormonalncyh i czasem poże to prowadzić do powstania różnych zmian w piersiach.
Jeśli ewentualnie takie zmiany będą i ginekolog bądź inny lekarz będzie
sugerował odstawienie dziecka od piersi, a pani zależy na karmieniu
piersią, przed podjęciem tej decyzji sugeruje wizyte w poradni
laktacyjnej bądź doradcy z certyfikatem LLL.