Jak zbić gorączkę u matki karmiącej?

dobry wieczor synowa ma goraczke 38.7 a karmi piersia wnuczek ma 8 dni dopiero co robic zeby goraczke zbic jaki zastosowac lek dziekuje za szybka odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, należy pamiętać o tym, że niemal każdy lek w mniejszym lub większym stopniu przenika do pokarmu i w związku z tym leki powinny być zalecane wyłącznie w razie konieczności.
W przypadku gorączki (spowodowanej przeziębieniem) u matki karmiącej zalecanym lekiem jest paracetamol, gorączka nie jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią.
Jeżeli jednak gorączka będzie się utrzymywała >2 dni, >38st., lub jeżeli towarzyszy jej nawał pokarmu, to synowa powinna niezwłocznie skontaktować się z ginekologiem, ponieważ objawy te mogą świadczyć o gorączce połogowej i mogą mieć poważne powikłania.