Stosowanie leków na gorączkę przy karmieniu piersią

Witam. Wczoraj dostałam gorączki 38,4 wzięłam paracetamol i temperatura spadła. Dzisaj znowu podskoczyła jak narazie jest 37,4. Karmie piersią 3 miesięcznego synka, czy moja gorączka mu nie zaszkodzi?

Witam!
Sama gorączka nie jest niebezpieczna dla dziecka, a jej wystąpienie nie jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Również zastosowanie paracetamolu w trakcie karmienia piersią jest dopuszczalne - lek ten przenika w niewielkim stopniu do mleka, ale jest bezpieczny dla dziecka. W razie, jeśli byłaby Pani znacznie osłabiona w trakcie infekcji warto karmić w obecności drugiej osoby (tak żeby nie zrobić krzywdy dziecku). Jak w przypadku większości infekcji istnieje ryzyko zakażenia dziecka, jednak trudno tego uniknąć w przypadku opieki nad maluszkiem. Na pewno skutki ilozacji od Mamy mogłyby być w tym przypadku bardziej przykre niż ewentualna infekcja. Karmiąc naturalnie przekazuje Pani maleństwu cenne przeciwciała, które pomogą mu uodpornić się na przyszłość.