Czy mogę karmić piersią przy łupieżu pstrym?

Mam łupież pstry.. Czy mozna w tym czasie karmić piersią? Czy nie zarazi się tym paskuctwem maleństwo? Jakie preparaty można stosować? Proszę o pomoc .
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

łupież pstry to choroba zakaźna. Można się nią zarazić podczas bezpośredniego kontaktu, a więc nie tylko w trakcie karmienia piersią, ale również poprzez korzystanie z tych samych przedmiotów co osoba chora.

Nie ma więc przeciwwskazań do karmienia piersią w Pani przypadku. Należy jednak zachować wszelkie środki ostrożności, aby nie doszło do zarażenia maluszka.

Ponadto znaczenie ma leczenie łupieżu. Niektórych preparatów nie można bowiem stosować w trakcie karmienia piersią, aby nie zaszkodzić dziecku. Proszę więc udać się do gabinetu dermatologa, który postawi ostateczną diagnozę oraz zaproponuje Pani leczenie dostosowane do Pani sytuacji, a więc bezpieczne w kontekście karmienia piersią.

Szczegółowe informacje na temat tego schorzenia znaleźć można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/lupiez-pstry-przyczyny-objawy-leczenie.

Podobne pytanie pojawiło się natomiast pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zarazenia-dziecka-lupiezem-pstrym-od-matki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty