Co oznacza jasnoczerwona krew w kale?

Witam serdecznie mam pytanie podczas badania wstępnego u proktologa lekarz ..nie stwierdził nic niepokojącego pomimo że mu powiedziałam iż podczas zaparcia miałam jasnoczerwoną krew w kale. Za pierwszym razem gdy miałam zaparcie krwi było dużo na całej szerokości papieru plus kapło.. trochę do sedesu. Później był spokój stolce były normalne minęło parę dni i. Znowu mam zaparcie czyli dzisiaj to jest 20 sierpień i znowu była krew.. już nie wiem co myśleć boje sie

Lek. Tomasz Budlewski

Opis może wskazywać na hemoroidy . Proponuje udac się ponownie do proktologa być może będzie konieczność wykonania rektoskopii