Co oznacza kłucie i rozpieranie w uchu u 20-latka?

Dzień dobry Jestem na wyjezdzie w Hiszpanii. Dzisiaj rano, 10 min po wysuszeniu głowy(w dokładny sposób suszarka) wyszedłem na dwór. Wiało dość mocno ale na dworze Byłem jedynie przez 15min. Od tego czasu bardzo bolą mnie uszy. Czuje kłujący, rozpierający ból w środku ucha... Nie mam gorączki i temperatury. Wziąłem solpadeine a 4 godz później ibuprom 400mg. Ból chwilowo osłabł ale potem powrócił i utrzymuje się nadal. Zaznaczam, ze od 4 dni biore antybiotyk (Cipronex) na zapalenie cewki moczowej. Czy antybiotyk pomoże tez przy zapaleniu ucha..? Czy musi to być zapalenie? Nie wiem co robić. Nie mam możliwości udania się na wizytę lekarską w ciągu najbliższych 5 dni. Prosze o pomoc

Lek. Michał Lenard

Najprawdopodobniej jest to zapalenie ucha. Leku, który Pan przyjmuje nie stosuje się w takich przypadkach, ale możliwe, że będzie on skuteczny również w tej chorobie. Jak tylko pojawi się możliwość, warto będzie skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam!