Dlaczego mam to rozpieranie w uchu?

Dobry wieczór. Około 4 tygodnie temu chyba przewialo mi głowę. Polowiczny ból lewej strony za policzkiem ,skroni i opryszczka po tejże stronie głęboko w nosie. Osłabienie. Dołączyły epizody dziwnego uczucia rozpierania delikatnego w lewym uchu, jakby wyrzuty powietrza z tego ucha. Nie było gorączki. Delikatne kłucie doszło później. Kiedy szybko , energicznie ruszałam szczęką słyszałam jakiś dziwny dźwięk: trzask/chlupotanie. Nie związane napewno ze stawem żuchowym- typowo w uchu. Próbowałam przedmuchiwać trąbkę- niby w porządku: bez problemu i bez bólu. Brałam sinupret, Ibuprom zatoki,nhalacje. Bez skutku. Nadal czuję jak co kilka minut "wiatr ucieka z tego ucha". Proszę o sugestię. Psychicznie mnie to wykańcza. Jeśli to ma znaczenie to 2 miesiace temu chorowalam na covid.

NIE WOLNO SAMEMU "PRZEDMUCHIWAĆ UCHA "

Pewnie jest wiele czynników, które mogą powodować tak różne i zmienne objawy; do omówienia na pełnej konsultacji !

WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki ; Ważna pełna historia choroby i historia leczenia ; Podstawowe badania laboratoryjne krwi, żelazo, ferrytyna, TSH , EKG i inne Jak badanie EEG; inne badania laboratoryjne ?? Krzywa cukrowa i insulinowa ???

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; zbadanie, ocena wyników; ; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ?Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc

Pozdrawiam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog