Co oznacza krew z narządów intymnych mężczyzny?

Witam, mam pewien problem jakieś 2 tygodnie temu poczułem że zrobiło mi się mokro w bieliznie poszedłem do toalety i okazało się że to krew zbagatelizowałem problem bo myślałem że pękła mi jakąś żyłka czy coś ale niestety dzisiaj też mi się to przydarzyło, najdziwniejsze jest to że nie mam problemu z oddawaniem moczy ani nie towarzyszy mi przy tym ból, jestem bardzo spanikowany co to może być ponieważ mam dopiero 24 lata. Dzowniłem do lekarza ale za nim będę wiedzieć o wynikach zadaje pytanie tutaj bo czuję się bezradnie i kompletnie nie wiem o co chodzi. Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienie z narządów intymnych mężczyzny zawsze powoduje niepokój. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Wśród nich wyróżnić można urazy mechaniczne (naderwanie wędzidełka, uszkodzenie napletka), infekcje układu moczowego (bakteryjne, wirusowe bądź grzybicze) czy też stan zapalny napletka i żołędzi penisa.

Konieczna jest więc wizyta u lekarza (najlepiej urologa), który po przeprowadzeniu badania i wywiadu lekarskiego będzie mógł powiedzieć coś więcej. Z pewnością znaczenie będą miały objawy towarzyszące krwawieniu z penisa. Proszę więc uważnie obserwować swój organizm, aby podczas rozmowy z lekarzem niczego nie pominąć.

Pomocne mogą okazać się również wypowiedzi naszych ekspertów dotyczące podobnych pytań na portalu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pojedyncze-krwawienie-z-penisa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krwawienie-z-penisa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-z-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.