Co oznacza krwawienie po stosunku i dwudniowe krwawienie miesiączkowe?

Witam. Ostatni cykle miesiączkowe miałam po 30 dni, ostatni cykl trwał 27 dni, po którym dostałam miesiączki, która trwała 2 dni, krwawienie było normalne jak na początku obfite. Jednak 3 dnia już nic nie wypływało. W 4 dniu cyklu uprawiałam seks z mężem, zaraz po którym krwawiłam ale tylko przez chwilę i ta sama sytuacja była 5 dnia cyklu. Czy jest to normalne? Nigdy tak nie miała

Lek. Michał Lenard

Krwawienie po stosunku mogło być spowodowane tym, że po ostatniej miesiączce zostało jeszcze trochę krwi w drogach rodnych. Póki co nie ma powodu do obaw. Jeżeli krwawienie po stosunku będzie się pojawiało niezależnie od dnia cyklu, konieczna będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam!