Co oznacza mała tarczyca?

Witam.2 lata temu mialam usg robione i wpisali mala tarczyca co to oznacza ? Dodaj iz jeatem osoba otyla i mam tzw 3 brode czy to moze byc spowodowane tarczyca ?

"3 broda" na pewno nie jest związana z obecnością małej tarczycy. Najlepiej w chwili obecnej wykonać kontrolne USG tarczycy (2 lata temu to długa przerwa) i ponownie ją ocenić czyli głównie określić jej wymiary oraz objętość. Na podstawie tych dwóch parametrów czyli wielkości i objętości tarczycy można dopiero powiedzieć czy tarczyca jest prawidłowych kształtów i jakie tego mogą być implikacje kliniczne. Oczywiście warto byłoby w przypadku podejrzenia atrofii tarczycy wykonać badania laboratoryjne poziomów hormonów tarczycy we krwi.