Co oznacza marszczenie się otoczki wokół brodawki?

Witam, mam 20 lat, od jakiegoś czasu zauważyłam, że na prawej piersi na otoczce brodawki zaczęła marszczyć mi się skóra. Czy to może być coś poważnego?

20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Skóra na otoczce brodawki sutkowej może marszczyć się, ponieważ w jej wnętrzu znajdują się włókienka mięśniowe, które kurczą się pod wpływem takich bodźców jak zimno, dotyk itp.
Jeżeli jednak ma Pani wątpliwości, warto zapytać o to lekarza ginekologa przy najbliższej wizycie kontrolnej, który będzie miał okazję panią zbadać.
Pozdrawiam serdecznie