Grudki wokół brodawki sutkowej - co to jest?

Witam.

Mam 37 lat, mężczyzna. Od jakiegoś czasu wokół brodawki sutkowej, na otoczce, tworzą mi się takie zbite zgrubienia koloru jasnego (jaśniejsze od koloru brodawki sutkowej). Brodawka ta jest bardzo wrażliwa na ocieranie, wysusza się szybko, jest wrażliwa na dotyk. Kremowanie pomaga. Nie ma żadnego wycieku, owrzodzeń, węzły chłonne niepowiększone, żadnego guzka nie wyczuwam. Bylem u dermatologa - niby wykluczył raka Pageta, przypisał leki z antybiotykiem przeciwzapalne, ale nic nie pomogło. Cóż to jest?

37 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisywana zmiana może mieć charakter zmiany łagodnej, ale nie można tego stwierdzić bez oceny fizykalnej tej zmiany przez lekarza. Być może leczenie nie jest konieczne, a jedynie odpowiednia pielęgnacja.

Proponuję skonsultować problem z innym dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl