Wyciek i lekko powiększona pierś - czy to może być rak?

Witam!

Mam na imię Anna i mam 25 lat. Ostatnio zauważyłam (podczas miesiączki), że ze zgrubienia otoczki brodawki sutkowej lewej wypłynął płyn. Najpierw był mlecznobiały, potem ropny, a pod dalszym, niewielkim naciskiem wyciek ten wyglądał jak ropa z krwią. Lewa pierś jest lekko powiększona. Pod tą otoczka brodawki wyczuwam zgrubienie (ok. 1cm). Niepokoi mnie również to, że moje piersi całe zbudowane są z grudek, mam wrażenie, że nie wyczułabym pośród nich ewentualnego guzka.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Pojawienie się patologicznej wydzieliny wypływającej z brodawki sutkowej powinno skłaniać do dokładnego zbadania piersi i wyjaśnienia przyczyny wydzieliny.
Struktura piersi, którą Pani określiła podczas badania, jak i objawy mogą sugerować zmianę łagodną lub mastopatięRak piersi rzadko występuje u kobiet w wieku 20 -30 lat.
Aby stwierdzić jednoznaczną przyczynę dolegliwości konieczne jest przeprowadzenie badania przez lekarza a także ewentualne badania dodatkowe. Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, należy zgłosić się w czasie po okresie.

Redakcja abcZdrowie.pl