Czy powinnam sie martwić tym, że moja jedna pierś jest mniejsza, ma wciągnięty sutek i boli?

Mam 19 lat. Kilka dni temu zaczęła boleć mnie pierś. Jest to taki "ciągnący" ból od sutka od środka piersi. Nigdy wcześniej nic takiego się nie działo. Ta pierś, która boli jest mniejsza od drugiej i ma lekko wklęsłego sutka. Czy powinnam się martwić?

19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane dolegliwości mogą sugerować zmianę łagodną w obrębie piersi lub stan zapalny. Z uwagi na fakt, że bólowi piersi towarzyszy jednostronne wciągnięcie brodawki sutkowej warto aby lekarz wykonał badanie piersi i zostało wykonane ewentualnie USG piersi. Pozwoli to ustalić przyczynę i wdrożyć ewentualne leczenie.
Warto skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym. W tej chwili nie ma powodów do zmartwień, ale nie należy lekceważyć opisanych objawów.

Redakcja abcZdrowie.pl