Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z piersiami u nastolatki: co jest przyczyną?

Dojrzewałam w wieku 12 lat i trwało to bardzo krótko. Od 13 lat około do teraz (17) nie rosną mi piersi. Prawa jest widocznie mniejsza od lewej. Tak było od dawna. Zaniepokoiło mnie, że z prawej piersi (najbardziej!), gdy nacisnę brodawkę sutkową, to wycieka minimalnie coś gęstego białego. Nigdy nie współżyłam, więc nie jestem w ciąży. Zdarza to się tylko wtedy, kiedy nacisnę brodawkę sutkową. Jest to bardzo dziwne. Nie jest to płyn, ale takie coś gęste. Nie umiem nawet tego wytłumaczyć. Jak to wytrę, to jest takie gęste, jakby to był lepki biały paproch, ale wiem, że to paproch nie jest! ; / Nie byłam z tym u ginekologa narazie. Wiem teraz, że to się już wcześniej zdarzało, dlatego czasami jak się rozbierałam to widziałam lekko oblepiony sutek tą mazią. Proszę o pomoc. Nie mówiłam tego nawet mamie narazie. Jeżeli to ma pomóc, to właśnie mój prawy sutek, którego pierś jest mniejsza widocznie od lewej jest lekko zaczerwieniony czasem. Dodatkowo przypomniało mi się, że też sutek czasem jest wciągnięty. Co mi jest? :( Pomóżcie. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Czy rak piersi jest wyleczalny?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zaburzenia hormonalne jak również zmiany organiczne.
Aby ustalić dokładną przyczynę objawów konieczne jest zbadanie piersi przez lekarza oraz wykonanie ewentualnych badań dodatkowych np oznaczenie prolaktyny, ocena funkcji tarczycy oraz USG piersi.
Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie ewentualnego leczenia.
Z uwagi na brak pełnoletności proponuję porozmawiać o problemie z mamą a następnie skonsultować problem z ginekologiem lub endokrynologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy