Czy wciągnięte brodawki świadczą o raku piersi?

Witam,

mam 17,5 roku, od dłuższego czasu obserwowałam moje piersi i w lewej miałam wciągniętą brodawkę sutkową, a w drugiej piersi od niedawna zaczyna robić się to samo, bardzo mnie to niepokoi, a wstydzę się iść do lekarza z tym problemem - czy to poważne? Czy może to być rak piersi w tym wieku? Dodam, że to jedyny objaw.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

W Twoim wieku rak piersi nie występuje. To co obserwujesz może być wynikiem po prostu procesu dojrzewania. Piersi zmieniają się i u niektórych kobiet brodawki mogą być wciągnięte do środka. Może to stanowić problem przede wszystkim natury estetycznej.
Myślę, że czas na pierwszą wizytę u ginekologa, który zbada Cię i stwierdzi, czy wszystko jest w porządku, a także zaleci jak w przyszłości postępować aby uniknąć zachorowania na raka piersi.

Pozdrawiam serdecznie