Wciągnięta brodawka u nastolatki - czy to rak?

Od 3 lat (tak mi się wydaje) mam na prawej piersi wciągniętą brodawkę sutkową i naciągniętą skórę do góry, jest ona też pomarszczona, i trzy takie czerwone linie po prawej stronie piersi. Próbuje to sobie też przetłumaczyć tym, że ja jeszcze rosnę, miesiączkować zaczęłam mając 14 lat i wiem, że moje piersi rosną. Ale jednak boję się tego, boje się iść do lekarza, bo nie chcę usłyszeć tego co mi jest. Bo jak to rak... Proszę o szczerą odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wciągnięcie brodawki sutkowej jest często obserwowane u nastolatek. Taki stan uznawany jest za fizjologiczny. Jeśli chodzi o raka sutka, praktycznie nie występuje u nastolatek. Strach przed poznaniem diagnozy jest bardzo nierozsądnym zachowaniem. Powinna Pani wybrać się do ginekologa, który oceni problem i postara się postawić trafną diagnozę.