Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wciągnięcie brodawki sutkowej - czy to niebezpieczne?

Dzień dobry.

Mam 19 lat i odkąd pamiętam mam słabo rozwinięty prawy sutek, jest „wciągnięty”, zdaje się, że kiedyś tak nie było, ale teraz tak jest i trochę mi to przeszkadza. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to do „naprawienia”, że tak powiem, lub czy może to oznaczać coś złego. Planuję mieć dziecko i zastanawiam się jak je będę karmić przez to.

Z góry dziękuję za odpowiedź:)

19 LAT ponad rok temu

Jak prawidłowo dbać o swoją skórę?

O swoją skórę należy dbać niezależnie od wieku. Pielęgnacja nie musi być kosztowna czy pracochłonna. Najważniejsza jest systematyczność. Obejrzyj film i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o skórę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Wciągnięcie brodawki sutkowej może być niepokojącym objawem i zawsze należy zwracać na nie uwagę szczególnie jeśli wcześniej brodawka była prawidłowa. Nie zawsze wiąże się to ze zmianą nowotworową.
W Pani wieku, szczególnie gdy nie wiadomo czy sutek wcześniej był prawidłowo rozwinięty, może to sugerować wadę budowy sutka. Taka budowa brodawki może wiązać się z utrudnionym karmieniem, ale zdarza się też tak, że karmienie odbywa się bez żadnych problemów.

Należy skonsultować sytuację z ginekologiem, konieczne jest obiektywne zbadanie piersi.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy