Czy wciągnięty sutek to coś poważnego?

Dzień dobry.

Mam 15 lat i zaobserwowałam coś niepokojącego w moich piersiach. Chodzi o to, że mam wrażenie, że moja lewa pierś jest większa od drugiej (ale nie jestem pewna gdyż nie jest to zbyt widoczne). Słyszałam, że może to wynikać np z tego, że mam skoliozę. Jednak moja brodawka sutkowa w lewej piersi też różni się od tej z prawej. Po pierwsze mój sutek jest jakby wciągnięty do środka i na brodawce jest tylko taka jakby kreseczka, a sutka brak. Czasem jak jest mi zimno to ten sutek wystaje, ale zwykle nie. Ten u prawej piersi też wydaje mi się nie jest taki jak u innych kobiet.

Czy mam szanse na to, że będzie to normalnie wyglądało z czasem jak jeszcze będę starsza? Czy po prostu taka moja uroda? Czy ten wciągnięty (może jeszcze nie wykształcony) sutek to coś poważnego? Co to może być? Strasznie się boję i czuję się niezręcznie, żeby powiedzieć o tym mamie.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W tej chwili jesteś w wieku rozwojowym, całe Twoje ciało rozwija się i dojrzewa.
Nie masz powodów do zmartwień, piersi znajdują się na etapie rozwoju, ich ostateczny wygląd ukształtuje się za kilka lat, ponadto piersi prawie każdej kobiety zawsze mniej lub więcej różnią się pod względem symetrii.

Redakcja abcZdrowie.pl