Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wciągnięty sutek to coś poważnego?

Dzień dobry.

Mam 15 lat i zaobserwowałam coś niepokojącego w moich piersiach. Chodzi o to, że mam wrażenie, że moja lewa pierś jest większa od drugiej (ale nie jestem pewna gdyż nie jest to zbyt widoczne). Słyszałam, że może to wynikać np z tego, że mam skoliozę. Jednak moja brodawka sutkowa w lewej piersi też różni się od tej z prawej. Po pierwsze mój sutek jest jakby wciągnięty do środka i na brodawce jest tylko taka jakby kreseczka, a sutka brak. Czasem jak jest mi zimno to ten sutek wystaje, ale zwykle nie. Ten u prawej piersi też wydaje mi się nie jest taki jak u innych kobiet.

Czy mam szanse na to, że będzie to normalnie wyglądało z czasem jak jeszcze będę starsza? Czy po prostu taka moja uroda? Czy ten wciągnięty (może jeszcze nie wykształcony) sutek to coś poważnego? Co to może być? Strasznie się boję i czuję się niezręcznie, żeby powiedzieć o tym mamie.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Jak prawidłowo dbać o swoją skórę?

O swoją skórę należy dbać niezależnie od wieku. Pielęgnacja nie musi być kosztowna czy pracochłonna. Najważniejsza jest systematyczność. Obejrzyj film i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o skórę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

W tej chwili jesteś w wieku rozwojowym, całe Twoje ciało rozwija się i dojrzewa.
Nie masz powodów do zmartwień, piersi znajdują się na etapie rozwoju, ich ostateczny wygląd ukształtuje się za kilka lat, ponadto piersi prawie każdej kobiety zawsze mniej lub więcej różnią się pod względem symetrii.

Redakcja abcZdrowie.pl
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy