Czy wklęsły sutek świadczy o tym, że coś jest nie tak?

Jestem kobietą, mam 24 lata. W stanie fizjologicznym lewa brodawka sutkowa jest wklęsła, jakby zassana do środka. Wygląda to jak mała dziurka w samym środku brodawki o średnicy około jednego milimetra i głębokości 3 mm. Przy dotyku brodawka uwypukla się do normalnego stanu, jaki mam w prawej piersi. Na brodawce występuje swędzenie. Nie występuje sączenie ani ból. Czuje się normalnie. Przez 2 lata stosowałam antykoncepcję doustną. Jestem po przebytym zapaleniu mięśnia sercowego, jestem alergikiem na pokarm. Niepokoi mnie to, dlatego chciałam zapytać, czy jest to normalne?

Witam serdecznie,
U niektórych kobiet brodawki sutkowe mogą mieć tendencję do wpuklania się/wklęśnięcia. Można uznać to za wariant urody. Oczywiście aby sprawdzić, że wszystko jest w porządku, konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa, który zbada pacjentkę i w razie wątpliwości zaleci dodatkowe badania - takie jak np. badanie USG piersi.
Zachęcam zatem do wizyty u ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie