Czy to jest rak a może inna choroba piersi?

Witam!

Mam 62 lata. Około rok temu wpadła mi brodawka w prawej piersi i powstała dziura. Pierś w okolicy brodawki była twarda i przy dotyku bolała. Dzisiaj coś mi wyrosło z tej piersi, tak jakby powróciła brodawka tylko zaczerwieniona i napuchnięta i wycieka z niej jakiś lepki płyn, chyba z krwią. Pierś mnie boli, rwie i czasami mam uczucie jakby wbijali mi igły. Nie wiem co to jest, boję się że to rak. Do jakiego lekarza mam się udać, aby otrzymać skierowanie na USG. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale przed zapadnięciem brodawki ból prawej ręki, który zaczął się od nadgarstka i postępował w górę aż do barku. Nie mogłam podnieść ręki do góry, a po ustaniu tego bólu (trwało to ok. roku) zapadła mi się brodawka. Bardzo proszę o informację co to może być.

Pozdrawiam Basia

Witam serdecznie!

Objawy jakie Pani opisuje są bardzo niepokojące. W Pani wieku ryzyko zachorowania na raka piersi wciąż jest duże. Wciągnięcie brodawki, wyciek krwistego płynu mogą być oznaką rozwijającego się nowotworu złośliwego.

Powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza - najlepiej onkologa, może być także ginekolog, lub chirurg onkolog. Im dłużej będzie Pani zwlekać, tym gorzej.

Pozdrawiam serdecznie