Co może być przyczyną tego, że od jakichś 10 lat swędzi mnie sutek?

Witam serdecznie,

Mam 26 lat. Nie rodziłam i nigdy nie miałam problemów z piersiami. Jednak od dłuższego czasu (plus minus od ok 10 lat) odczuwam swędzenie sutka (zawsze ten sam i tylko ten ). Nie zauważyłam jakichś zmian w okolicy. Zastanawiam się czym to może być spowodowane. Szukałam na ten temat informacji np. w internecie, ale niczego się nie doszukałam :(. Będę wdzięczna za jakąkolwiek informację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Swędzenie to objaw mało specyficzny. Aby móc coś więcej powiedzieć na ten temat konieczne byłyby dodatkowe informacje takie jak np. w jakim rejonie sutka odczuwa Pani swędzenie (czy cała pierś, czy tylko brodawka sutkowa), w jakich sytuacjach pojawia się swędzenie - czy cały czas czy okresowo, czy ma związek z cyklem miesiączkowym, czy jest Pani alergikiem itp.
Myślę, że rozwieje Pani wątpliwości udając się do lekarza ginekologa, który Panią zbada i zbierze dokładny wywiad.
Proszę także sprawdzić czy nie ma Pani wycieku z piersi (nacisnąć brodawkę sutkową). To mogłoby tłumaczyć swędzenie okolicy brodawki sutkowej.
Swędzenie może także wynikać z problemów skórnych - np. alergii lub podrażnienia (np. elementami ubrania).

Pozdrawiam serdecznie