Czy powinnam bać się czegoś poważnego, bo boli mnie pierś i mam powiększone węzły chłonne?

Mam 22 lata, pół roku temu bolała mnie prawa pierś i miałam powiększone węzły chłonne, zrobiłam sobie zwykłe badanie krwi (wynik okazał się dobry), poszłam do lekarza ginekologa i zbadał mi piersi, ale nie zrobił mi usg (powiedział, że nie mam się czym martwić, jest wszystko dobrze). Teraz znowu mam powiększone węzły chłonne (towarzysz mi ból) i czasami boli mnie prawa pierś, a czasami nie (wyczuwam guzki, ale tak samo w lewej piersi jak i prawej). Mam zamiar w przyszłym tyg udać się znowu do lekarza ginekologa, tym razem na usg, ale czy powinnam się bać czegoś bardzo poważnego? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
W opisanej sytuacji nie należy lekceważyć występujących objawów.
Rak piersi jest bardzo rzadko u kobiet ok 20. roku życia, a jest typowy dla kobiet po 50. roku życia. Jednakże opisane dolegliwości muszą mieć jakieś podłoże, być może długotrwały stan zapalny spowodowany jest zmianą organiczną.
Warto wykonać badanie USG, gdyż pozwoli to obiektywnie ocenić strukturę piersi i ustalić ewentualną przyczynę dolegliwości. Dopiero po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe odpowiednie leczenie.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.
Redakcja abcZdrowie.pl