Lewy węzeł pachowy powiększony - co to oznacza?
Mam 36 lat, zrobiłam sobie USG piersi, w którym wynik jest następujący: Pani ginekolog, która mi robiła powiedziała, iż guzków żadnych nie ma, występuje mastopatia i mam lewy pachowy powiększony węzeł chłonny i to wszystko. Niepokoi mnie powiększony węzeł chłonny, skoro nie przebyłam żadnej choroby, czy to może być komóra nowotworowa? Do kogo się udać w celu dalszego leczenia?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy!
Węzły chłonne mogą się powiększać pod wpływem wielu czynników. Najczęstsze to stany zapalne oraz nowotwory złośliwe. W tym drugim przypadku najczęściej w narządzie, z którego płynie chłonka do danego węzła chłonnego stwierdza się zmiany organiczne.
W opisanej sytuacji przyczyna powiększenia węzłów chłonnych może być trudna do określenia. Definitywną odpowiedź co do przyczyny powiększenia może dać badanie patomorfologiczne węzła chłonnego. Jednakże w kwalifikacji ważna jest wielkość powiększonego węzła. Pojedynczy mały przemieszczalny węzeł chłonny zazwyczaj nie budzi niepokoju onkologicznego i nie wymaga diagnostyki.
Proponuję skonsultować problem z onkologiem.
Redakcja abcZdrowie.pl