Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lewy węzeł pachowy powiększony - co to oznacza?

Mam 36 lat, zrobiłam sobie USG piersi, w którym wynik jest następujący: Pani ginekolog, która mi robiła powiedziała, iż guzków żadnych nie ma, występuje mastopatia i mam lewy pachowy powiększony węzeł chłonny i to wszystko. Niepokoi mnie powiększony węzeł chłonny, skoro nie przebyłam żadnej choroby, czy to może być komóra nowotworowa? Do kogo się udać w celu dalszego leczenia?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie menopauzy

Menopauza, inaczej przekwitanie, to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Czy wiesz, jak ją rozpoznać? O diagnozowaniu menopauzy mówi lek. Łukasz Dubielecki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Węzły chłonne mogą się powiększać pod wpływem wielu czynników. Najczęstsze to stany zapalne oraz nowotwory złośliwe. W tym drugim przypadku najczęściej w narządzie, z którego płynie chłonka do danego węzła chłonnego stwierdza się zmiany organiczne.

W opisanej sytuacji przyczyna powiększenia węzłów chłonnych może być trudna do określenia. Definitywną odpowiedź co do przyczyny powiększenia może dać badanie patomorfologiczne węzła chłonnego. Jednakże w kwalifikacji ważna jest wielkość powiększonego węzła. Pojedynczy mały przemieszczalny węzeł chłonny zazwyczaj nie budzi niepokoju onkologicznego i nie wymaga diagnostyki.
Proponuję skonsultować problem z onkologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy