Jakie są rokowania przy powiększonych węzłach chłonnych?

Mam problem z powiększonymi wezłami, a mianowicie piersiowymi (skupisko guzków) i pachowym (mały bolesny guzek, trudno go wyczuć). Mam piersi mastopatyczne, co prawda w samej piersi nie wyczuwam żadnego odgrodzonego guzka, one całe są w różnych torbielkach. Czy taki wywiad zawsze ma złe rokowanie?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby odpowiedzieć na Pani pytanie potrzebna jest większa ilość informacji. Jednak powiększenie węzła chłonnego pachowego zawsze powinno budzić niepokój, dlatego powinna Pani zgłosić się do lekarza specjalisty.