Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększony, bolesny węzeł chłonny

Witam, moja mama przechodzi właśnie chemioterapię przedoperacyjną. W momencie wykrycia u niej nowotworu piersi miała zapalenie piersi i węzłów chłonnych. Węzeł chłonny pachowy po stronie guza był powiększony. Po pewnym czasie zapalenie minęło i węzeł powrócił do swojej normalnej wielkości. Niestety, po otrzymaniu drugiej dawki chemii, węzeł znów się powiększył. Jest twardy i bolesny przy dotyku. Czy powiększenie się węzła chłonnego to normalny objaw chemioterapii i jest to coś niepokojącego? Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam serdecznie,

Węzeł chłonny raczej nie powinien powiększać się i stać się bolesny w wyniku chemioterapii. Myślę, że warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, być może konieczne będą dodatkowe badania.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy