Obszar hypoechogeniczny w piersi i powiększony węzeł chłonny pachowy

Witam, bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyniku usg mojej 59 letniej mamy, który dostała dzisiaj. "Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W kgz piersi prawej widoczny hypoechogeniczny obszar o wymiarach ok31x25 mm z cieniem akustycznym poza zmiana - zmiana npl. w dole pachowym znacznie powiększone węzły chłonne, największy ok.4 cm-meta. w piersi lewej nie uwidoczniono podejrzanych zmian ogniskowych. dol pachowy lewy wolny". Bardzo mnie ten wynik martwi.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety obraz USG wskazuje na to, że zmiana ma charakter złośliwy z podejrzeniem przerzutu do pachowego węzła chłonnego. Konieczna jest szybka konsultacja onkologiczna, określenie wstępnego stopnia zaawansowania raka i podjęcie leczenia. Onkolog zadecyduje czy będzie to zabieg operacyjny (usunięcie piersi wraz z węzłami chłonnymi pachy czyli mastektomia) czy konieczna będzie najpierw przedoperacyjna chemioterapia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo siły