Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększone węzły chłonne pachowe a usunięte guzy w piersi

Od ponad roku mam powiększone węzły chłonne pachowe( jeden ma ponad 4cm,drugi ponad 2cm) nie są wyczuwalne palcami tylko w badaniu USG,często boli mnie ta ręka i jest dużo słabsza,mówię o tym lekarzom ale to bagatelizują nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji,trochę się tym martwie,Dodam że w maju miałam usunięte guzy na piersi ale wynik był dobry.czy to moze być coś złego i gdzie się z tym udać?
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z onkologiem. Tak bardzo powiększone węzły chłonne pachowe budzą podejrzenie procesu rozrostowego (węzeł prawidłowy do 1 cm średnicy). Dopiero onkolog po bezpośrednim badaniu zaleci dalszy sposób postępowania. Nie wykluczone, że zaleci chirurgiczne usunięcie jednego z powiększonych węzłów chłonnych i poddanie go analizie histopatologicznej celem ustalenia konkretnego rozpoznania (czy to węzły odczynowe, pozapalne czy rozrostowe).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy