Cienie węzłów chłonnych w sutku
Witam,mam 65 lat miałam MAMMOGRAFIĘ w sutku prawym -w rzucie kwadranta górno-zewn.widoczny jest cień średnicy 15mm-zmiana ogniskowa.W dołach pachowych ujęte są cienie węzłów chłonnych...Lekarz onkolog zasugerował wycięcie. Mam pytanie czy to jest grozne i czy muszę poddać się zabiegowi.. Proszę o odpowiedż co mam zrobić?. Zuzanna

KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam. Jeżeli lekarz onkolog uznał zmianę za podejrzaną to najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie się do jego zaleceń. Proszę pamiętać, że jednym z potencjalnych rozpoznań jest rak sutka, dlatego nie wolno zmiany bagatelizować.