Cienie węzłów chłonnych w sutku

Witam,mam 65 lat miałam MAMMOGRAFIĘ w sutku prawym -w rzucie kwadranta górno-zewn.widoczny jest cień średnicy 15mm-zmiana ogniskowa.W dołach pachowych ujęte są cienie węzłów chłonnych...Lekarz onkolog zasugerował wycięcie. Mam pytanie czy to jest grozne i czy muszę poddać się zabiegowi.. Proszę o odpowiedż co mam zrobić?. Zuzanna

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli lekarz onkolog uznał zmianę za podejrzaną to najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie się do jego zaleceń. Proszę pamiętać, że jednym z potencjalnych rozpoznań jest rak sutka, dlatego nie wolno zmiany bagatelizować.