Co oznacza materiał niemiarodajny dla ustalenia ostatecznego rozpoznania?

"komórki nabłonka i tkanki łącznej podejrzane o atypie Materiał niemiarodajny dla ustalenia ostatecznego rozpoznania." To wynik badań histopatologicznych guza pęcherza moczowego. Dwóch urologia powiedziało mi,że nie ma się czym martwić i zgłosić się na cystoskopie za 3 miesiące a trzeci urolog stwierdził, że należy szybko pobrać nowy materiał i wysłać go do zbadania. Co mam robić?Bardzo proszę o radę!

Stwierdzenie materiał niemiarodajny znaczy, że albo zbyt mało materiału, albo żle utrwalony, albo jakiś inny powód, że nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Radziłbym szybko pobrać materiał po raz kolejny