Co oznacza napinanie brzucha w 29 tygodniu ciąży?

Wczoraj wieczór ,29 tc. regularne skurcze co 15 - 10 min około 6 razy, ból jak na miesiączkę, po ,,przetrwaniu przeszło" wizyta u Gin. za tydzien,dziś lekkie napinanie się brzucha i uczucie ciężkości i ciągnięcia w dół, zalewające poty i częste oddawanie moczu i kału. Objawy do niepokoju ? reagować od razu czy przeczekać do wizyty ?

Lek. Michał Lenard

Prawdopodobnie są to tzw. skurcze przepowiadające, jeżeli objawy nie ulegną nasileniu, to nie ma potrzeby odbywania wcześniejszej wizyty u ginekologa. Pozdrawia!