Co oznacza napinanie macicy w ciąży?

Witam. Czy to jest normalnie kiedy czuje kopniaki dziecka jakby w pochwie i odbycie? Jest to 23w1d. Martwi mnie to ze wyczowam je tak bardzo nisko. Na ostatniej wiztcue szyjka muala 37mm nie skraca sie mimo tego ze czuje do tego napinania sie macicy. Prosze o porade czy jest sie czym martwic ?

Może pani odczuwać skurcze B-H, przepowiadające. Proszę ję liczyć dobowo, powiedzieć o tym ginekologowi. Jeżeli będzie ich za dużo trzeba wykonać KTG. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.