Co oznacza niskie ciśnienie?

Co to może być? Od kilku tygodniu czuje się źle, mam bardzo niskie ciśnienie zwykle około 70/35/90 I do tego podwyższoną temperaturę ciała w granicach 37.5-37.8 Jestem słaba,kręci mi się w głowie zdarza się też silne kołatanie serca Byłam u lekarza powiedział że lepiej niskie ciśnienie niż wysokie ,ale ciężko jest mi tak funkcjonować

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli ma Pani tak niskie ciśnienie i do tego objawy jak zawroty głowy, uczucie słabości, to warto wykonać przynajmniej podstawowe badania (w tym badania elektrolitów) i poszukać przyczyny takiego stanu. Powinna Pani w takim razie jeszcze raz udać się do lekarza...