Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza nocna hipoglikemia u 42-latka?

Po zakończonej diecie nisko węglowodanowej (z 92kg na 85kg w ciągu miesiąca) miewam napady hipoglikemii z typowymi objawami, ustępującymi po spożyciu czegoś słodkiego.Cukier laborat.na czczo 93mg, w ciągu dnia wyrywkowo od 90 do 120mg nawet po posiłku.Przy nocnym napadzie hipoglikemii,był wyjątkowo wysoki 139mg.Nie mam cukrzycy.Skąd nocna hipoglikemia mino dosyć wysokiego poziomu cukru? Jaki jest tego mechanizm?https://apteline.pl/cukrzyca/artykuly/hipoglikemia-nocna-jak-sie-jej-ustrzec/
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Cukrzyca a otyłość

Otyłość może stać się przyczyną wielu niebezpiecznych chorób. Większa waga powoduje również cukrzycę. O zależności między cukrzycą a otyłością opowiada dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Proszę pana, nie ma pan hipoglikemii nocnej bo hipoglikemia to obniżony poziom glukozy, a pana glukoza w nocy to 139. Artykuł, który pan przytacza dotyczy chorych na cukrzycę,a nic nie wskazuje na to żeby pan miał cukrzycę. Ze straty masy ciała natomiast można podejrzewać, że trochę pan przedobrzył z tą dietą. Jeśli ma pan nadwagę to proszę nadal utrzymywać dietę nisko-węglowodanową, ale regularnie spożywać posiłki 4 lub 5 razy dziennie i trochę rozluźnić rygory dietetyczne. Brdzie pan chudł wolniej, ale za to bez nieprzyjemnych dolegliwości w nocy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy