Co oznacza obecność aktywnych węzłów chłonnych w obrębie płuc?

wezly chlonne przy oskrzelach plata.srodkowego przy kikucie oskrzela gorno platowego prawego konglomerat aktywnych.metabolicznie wezlow chlonnych oskrzelowych i.przytchawiczych dolnych.prawych co to znaczy moze mi ktos podpowiedziec?

Lek. Katarzyna Szymczak

Taki opis może min wskazywać na proces nowotworowy/ zapalny. Wskazana jest kontrola u lekarza zlecającego badanie.
Pozdrawiam