Co oznacza obecność naczyniaków wątroby?

witam, po wykonaniu rutynowego usg jamy brzusznej jest guz 11mm - podejrzenie naczyniaka wątroby, wykonano tk - wynik: w obu płatach rozrzuconych ok. 6 mierzalnych hypodensyjnych zmian ogniskowych ulegających w fazie tętniczej, żylnej i opóźnionej powoli postępującemu guzkowemu, odśrodkowemu wzmocnieniu kontrastowemu - obraz może odpowiadać nietypowym naczyniakom. Czy to coś groźnego?

Naczyniaki krwionośne wątroby to nowotwory niezłośliwe, które nie powinny budzić niepokoju, u większości pacjentów wymagają jedynie wykonywania kontrolnego USG co 6-12 miesięcy. Wskazaniem do leczenia są duże naczyniaki oraz objawy pacjenta, dlatego bez podania wielkości naczyniaków nie mogę powiedzieć nic więcej. Z wynikiem badania proszę udać się do lekarza zlecającego.