Co oznacza odma opłucnowa w badaniu klatki piersiowej?

Kobieta 43 lata, niepaląca Odma opłucnowa widoczna w polu dolnym lewym. Poza tym pola plucne bez wyraznych zmian ogniskowych w dostepnym ocenie miazszu plucnym, o symetrycznej przejrzystosci.Przepona i Katy po stronie prawej wolne.Serce niepowiekszone

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena wielkości odmy konieczna wizyta u pulmonologa/ torakochirurga