Co oznacza opis badania kręgosłupa i codzienne bóle?

Co dziennie rano, mam ostry ból kręgosłupa, mam problemy ze schylaniem się. WYkonałem rezonans, prośba o opinie i pomoc: Badanie MR kręgosłupa L/S w sekw. FSE w obrazach T1, T2-zal, TIRM w płaszczyźnie strzałkowej oraz w obrazach T2-zal w płaszczyźnie poprzecznej uwidoczniło: - spłycenie lordozy lędźwiowej - cechy dehydratacji i obniżenia krążka m-k L5 / S1ze skąpym obrzękiem podchrzęstnym blaszek granicznych - wysokość trzonów zachowana z wyostrzeniami krawędzi trzonów L5 i S1 - na poziomie L5/S1 dyskretny kręgozmyk tylny I stopnia; szerokopodstawna wypuklina krążka m-k, modelująca worek oponowy. Zmiany przerostowe w stawach m-k dodatkowo spłycają zachyłki boczne i ograniczają otwory m-k - pozostałe poziomy bez zmian dyskopatycznych -stożek rdzenia na poziomie L1 o prawidłowym sygnale

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac się do lekarza zlecającego powyższe bafanie po bezpośrednim badaniu i łącznej analizie powyższego wyniku będzie można coś więcej powiedzieć