Co oznacza opis badania rezonansu kolana?

Witam. Otrzymalam wynik rezonansu kolana. Prosze powiedziec jak bedzie wygladac dalsze leczenie. Tresc wyniku: Wiezadło krzyzowe przednie o scienczalych zarysach co sugeruje jego czesciowe uszkodzenie w jego otoczeniu stwierdza sie objawy plynu. Niewielka ilosc płynu w otoczeniu stawu piszczelowo strzalkowego od strony przysrodkowej oraz w otoczeniu klykcia przysrodkowego kosci udowej. Wszystko inne w porzadku. Prosze o odpowiedz co oznacza taki wynik. Pozdrawiam

Wszystko zależy od badania klinicznego czy wiązadło krzyżowe przednie jest wydolne ( czy spełnia swoją funkcję stabilizującą). Jeśli tak wystarczy odpowiednia rehabilitacja jeśli niewydolne wymagana będzie operacja.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch