Co oznacza opis RTG po przebytej operacji złamanej ręki?
Mój syn (obecnie11 lat) dwa lata temu miał złamaną rękę. Dzisiaj odebralam opis kontrolnego zdjecia ktory brzmi tak: stan po przebytym zlamaniu nadklykciowym kosci ramiennej prawej. Zanik kostny elementów.kostnych stawu lokciowego prawego. Znieksztalcenie i poszerzenie zarysow zewnetrznych nadklykcia bocznego i przysrodkowego kości ramiennej prawej. Nawarstwianie okostnowe w okolicy nadkłykcia bocznego. Jądro kostnienia bloczka kości ramiennej słabo wysyconej, nieregularne, o częściowo zatartych zarysach. W odrebie nadkłykcia widoczne pasmowate osteosklerotyczne zagęszczenie rtf mogące odpowiadać bliźnie kostnej.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Opis badania wskazuje na proces gojenia się złamania i zrastania się kości. Zdjęcie wraz z opisem powinno być ocenione przez ortopedę, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!