Co oznacza opuchlizna dziąseł po założeniu protezy?

Witam.Mam problem z nową protezą całkowitą, która stała założona 3 dni temu. Do tej pory nosiłam częściową protezę i było i nadal jest wszystko w porządku w momencie założenia nowej całkowitej protezy zaczęły się problemy z gardłem strasznie mnie boli i piecze. Do tego piecze mnie podniebienie a dziąsła są opuchnięte i bardzo bolesne. Dostałam też temperatury. Czy to jest możliwe, że mam alergię na tworzywo z którego została zrobiona? Przecież nosiłam już starą protezę i nic mi nie dolegało.

Lek. Tomasz Budlewski

tak istnieje możliwość reakcji uczuleniowej. proszę zgłosić się do lekarza stomatologa w możliwie najszybszym terminie, można zgłosić się do placówki gdzie jest dyżur 24 h/dobę

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.