Co oznacza opuchlizna pod paznokciem po zrobieniu hybrydy?

Witam, 2 tygodnie temu ściągnęłam sobie lakier hybrydowy z paznokci u dłoni i skrocilam sobie długość ich. Po dniu pękła mi skóra pod kilkoma paznokciami, było lekko krwi, nieprzyjemny ból i pieczenie, czasem tak mam. Po jakimś czasie zrobiłam sobie nowe paznokcie i zaczęły mi się robić opuchnięcia pod paznokciami w postaci małych jakby pęcherzyków powietrza za skórą. Gdy to dotykałam, miałam jakby to zdrętwiałe i mało czułam. Potem ta skóra zaczęła mi pękać (paznokcie ściągnęłam) i sama zaczęłam ją trochę ściągać i już od kilku dni wygląda to znacznie lepiej, prawie nic nie ma, aż do dziś. Aktualnie znów mnie piecze pod paroma paznokciami i jakby trochę swędzi. Zamierzam iść do lekarza ale może tu ktoś mi będzie w stanie pomóc bym sama sobie z tym poradziła. Z góry dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Być może jest to reakcja alergiczna na lakier hybrydowy. Jednak bez osobistego badania przez lekarza nie da się stwierdzić co jest przyczyną Pani dolegliwości.