Zejście fragmentu paznokcia podczas ściągania lakieru hybrydowego

Około tygodnia temu przy ściąganiu lakieru hybrydowego z paznokci przy nasadzie kciuka lakier odszedł razem z kawałkiem paznokcia. Teraz nie mam paznokcia na długości około 3 mm na całej szrokosci paznokcia (odpadło to przy mojej pomocy) a ta skóra, która normalnie jest pod paznokciem jest zaczerwieniona, jakby napuchnieta i obolała. Aktualnie smaruję to tribiotickiem i już nie jest zaropiałe i wygląda lepiej. Czy mam dalej używać tej maści? Czy pokazać to lekarzowi? Co będzie z moim paznokciem?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję pokazać zmianę lekarzowi, ponieważ należy ocenić czy została uszkodzona macierz paznokcia. W takiej sytuacji konieczne jest usunięcie płytki paznokciowej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski