Co zrobić tym problemem, który pojawił się na paznokciach?

Od kilku miesięcy robię manicure hybrydowy. Przy okazji ostatniej wizyty zauważyłam zmiany na obu kciukach - wolny brzeg przesunął się w głąb płytki paznokcia (jedynie z jednej strony całej płytki) oraz oddzielił się w tym miejscu od łożyska. Da się temu jakoś zaradzić? Czy to niebezpieczne? Nigdy wcześniej nie miałam podobnej sytuacji mimo wykonywania stylizacji paznokci od kilku dobrych lat z małymi przerwami.

Prawdopodobnie opisuje Pani onycholizę- to nierzadka przypadłość, którą łatwo przegapić przy długoletnim pokrywaniu płytki sztucznym materiałem. Sugeruję wizytę u dermatologa i kurację wspomagającą odbudowę płytki paznokciowej.