Czy ten preparat wystarczy aby wyleczyć paznokieć?

Witam. Załapałam ochynolioze, byłam u dermatologa i stwierdziła że to grzybiczne, ponieważ kciuk był w złym stanie. Wypisała mi axiopirox lakier. Minęło 3 mc. Z grzybica już lepiej , jednak dalej utrzymuje sue ochynolioza. Czy axipoirox wystarczy żeby ją zwalczyc? Czy powinnam dodatkowo coś stosować? Pozdrawiam
KOBIETA, 43 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

onycholiza to stan, w którym paznokcie oddzielają się od łożyska paznokcia, a grzybica paznokci jest jedną z ich przyczyn. Axopirox jest lekiem przeciwgrzybiczym, który zawiera składnik aktywny o nazwie cyklopiroks. Jest on stosowany w leczeniu grzybicy paznokci.

Jeśli po trzech miesiącach leczenia lakierem zauważa Pani poprawę, to jest to pozytywny znak. Jeśli jednak onycholiza nadal się utrzymuje, może być konieczne dodatkowe działanie. W takiej sytuacji zalecamy skonsultować się z dermatologiem lub innym lekarzem specjalistą, który może zbadać paznokieć i zaplanować dodatkowe leczenie (np. zlecić odpowiednie środki regeneracyjne).

Ważne jest także, aby kontynuować leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza i regularnie kontrolować postępy.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/onycholiza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.