Co oznacza pęcherz nad leczonym zębem?

Dzień dobry, miałam ząb leczony powtórnie kanałowo na 2 wizytach, po 1 wytworzył mi się pęcherz nad leczonym zębem, na 2 wizycie ząb został ponownie oczyszczony i zamknięty, pęcherz nakłuty, dostałam antybiotyk. Po zakończeniu antybiotykoterapii pęcherz nadal znajduje się nad zębem. Czy to oznacza, że stracę ząb? Nie mam i nie miałam żadnych objawów bólowych, jedynie przy naciśnięciu na dziąsło nad zębem czuje rozpieranie.

Opisywana przez Panią zmiana to prawdopodobnie ropień. Jeśli leczenie farmakologiczne i przepisany antybiotyk nie przyniosły efektów, wskazana jest ponowna wizyta u stomatologa. Mimo że ból nie jest odczuwany, to nie należy tej zmiany bagatelizować. Nieleczony ropień, który jest pewnego rodzaju zakażeniem, może się nie tylko powiększać, ale przede wszystkim prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl