Co oznacza piszczący dźwięk wydawany przez rozrusznik?

Witam, Moja babci (lat 79) ma wszczepiony rozrusznik serca od 3 lat, na ostatniej wizycie kontrolnej w kwietniu lekarz stwierdził iż bateria będzie działać jeszcze około 5 lat. Od kilku dni jest bardzo upalnie powyżej 30 stopni, i rozrusznik wydał piszczący dźwięk, w kolejnym dniu podobna sytuacja. Co to oznacza? Umówiłam babcię na kontrolę będzie na 9 sierpnia. Ale chciałabym wiedzieć mniej więcej co się dzieje czy to może być coś poważnego. Pozdrawiam, Dominika

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że należy udać się do ośrodka gdzie był implantowany rozrusznik aby po badaniu móc stwierdzić co może się dziać.